fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Varikoossed veenid jalgadel pole ainuke muutus, mida krooniline veenihaigus põhjustada võib. Ravi viibimise korral võivad tekkida jalgadel nahamuutused – pigmentatsioon hüppeliigese piirkonnas, tursed, ekseem ja punetus, haavandid. Mida pikemalt ravi viibib, seda kauem häirub ainevahetus jalas ning seda väljendunumad on kahjustused. Harvad pole juhused, kui veenihaigusest tingitud nahamuutusi ravitaksegi pikalt kui nahahaigust. Suukaudsed ja peale kantavad preparaadid võivad mõnevõrra kaebusi leevendada, kuid pikas perspektiivis ei ravi põhjust, näiteks puudulikku veeni, mis on varikoosi tekitanud.

Kuidas ravitakse veenilaiendeid tänapäeval?

Veenilaiendite ravi on tänapäeval walk-in-walk-out protseduur. See tähendab, et patsient tuleb raviasutusse omal jalal, veedab seal maksimaalselt 1–2 tundi ning lahkub sealt kohe pärast protseduuri lõppu, samuti omal jalal. Sisuliselt läheb sama kaua aega kui juuksuris või hambaarsti juures. Protseduur on kergesti talutav ja patsiendid naasevad oma igapäevaste tegemiste juurde juba samal päeval ega vaja haiguslehte. Viimaste aastatega on veenilaiendite ravi muutunud oluliselt mugavamaks – ei ole vaja üldanesteesiat ega õmblusi. Ühtlasi ei teki jalgadele ühtegi nähtavat armi, mis kadunud veenilaiendeid meenutama jääks. Veene ei eemaldata, vaid suletakse – aja jooksul kaob suletud veen organismist.

blank

Veenide sulgemine lasergia on kaasaja standard

Laserravi on standardmeetod puudulike veenitüvede sulgemiseks ning on olnud kasutusel juba üle 20 aasta. Laserravi korral viiakse suletava veeni sisse ülipeenikene lasersond, mille poolt tekitatud kuumusega puudulik veen suletakse. Laserravi tehakse samuti kohaliku tuimestusega ning protseduurijärgselt tuleb kanda paar nädalat tugisukka. Laserravi järgselt puudub samuti vajadus haiguslehe järele – oma igapäevaste toimetuste juurde saab naasta juba samal päeva.

 

Millist ravimeetodit valida?

Ravimeetodi valimisel on oluliseks eelduseks täpne ultraheliuuring, mis võimaldab spetsialistil lokaliseerida probleemi asukoha ning vastavalt vajadusele pakkuda ka optimaalset ravi.

Varikoos ehk veenilaiendid jalgadel

Veenilaiendid jalgadel on levinud mure – see puudutab pea iga neljandat meest ja naist, kellel on perekondlik eelsoodumus kroonilise veenihaiguse tekkimiseks. Üha enam patsiente otsib abi haiguse varajases staadiumis ehk veenilaienditega patsiendid on muutunud nooremaks.

Kroonilisest veenihaigusest tingitud veenilaiendid võivad põhjustada erinevaid subjektiivseid kaebusi, nagu jalgade paistetamine, krambid ja raskustunne, aga ka ebamugavustunnet jalgade ebaesteetilise välimuse tõttu. Esineb ka tüsistusi, näiteks veenipõletikku, mis sisuliselt on tromb pindmises veenisüsteemis. Ühtlasi on näidatud süvaveeni tromboosi kõrgenenud riski alajäseme varikoosiga patsientidel. Kõik eelpool loetletud on piisavad argumendid otsimaks professionaalset abi alajäseme varikoosist tingitud probleemidele.

 

blank

Kõige uuem veenilaiendite ravimeetod on liim

Liimi kasutatakse laialdaselt erinevates meditsiinivaldkondades: laste nahahaavade sulgemiseks, ebanormaalsete veresoonteühenduste sulgemiseks, laienenud ajuveresoonte sulgemiseks jne. Erinevad variatsioonid liimist kannavad erinevaid nimetusi ning on mõeldud vaid konkreetseks otstarbeks. Nii on muudetud ka pindmiste veenilaiendite raviks kasutatava liimi VenaSeal omadusi, et veenitüve sulgemine oleks optimaalne ja ohutu.

VenaSeal protseduuri käigus punkteeritakse ultraheli kontroll all suletav veen, millesse sisestatakse peenikene sond. Sondist viiakse puudulikku veeni korduvalt väga väikestes kogustes liimi, kuni veen on kogu ulatuses suletud. Seejärel sond ravitud veenist eemaldatakse ning protseduur loetakse lõppenuks. Protseduur on valutu ehk puudub vajadus anesteesiaks – tehakse vaid üks väike süst, et viia VenaSeal sond suletavasse veeni. VenaSeal protseduuri järgselt ei pea kandma tugisukkasid ning taastumisaeg on olematu.

blank

„Oleks ma teadnud, et see on nii lihtne, poleks ma ravi nii pikalt edasi lükanud“  on kõige levinud tagasiside patsientidelt.

 

 

Estonian Clinic OÜ

Tegevusluba nr L03767

Call Now Button