fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Veenilaiendite ravi

Rohkem teadaBroneeri aeg

Veenilaiendite ravi

Klassikaline veenilaiendite operatsioon

20. sajandi algusest saadik on veenikirurgia keskendunud puuduliku veenitüve (vena saphena magna või vena saphena parva) eemaldamisele (stripping – inglise k) kasutades selleks erinevaid instrumente. Küll veidi täiustatuna, kasutatakse seda meetodit nii mõnedeski keskustes veel tänapäevalgi. Üld- või spinaalanesteesias tehakse patsiendi kubemesse lõige, läbitakse puudulik veenitüvi selle suubumiskohal süvaveenisüsteemi. Seejärel sisestatakse lisalõikest hüppeliigese tasapinnalt veeni sisse tugev traat (fleboekstraktor) ning puudulik veen tõmmatakse kubeme haavast välja.

See klassikaline protseduur on küllalt traumaatiline ning harvad ei ole närvikahjustused, haavainfektsioonid, verevalumid. Lisaks tekib 20-60% patsientidest 5 aasta jooksul retsidiiv. Põhjuseid uute veenilaiendite tekkeks arvatakse olevaid mitmeid – ebatäpne esialgne diagnostika, eba-adekvaatne esialgne operatsioon, neovaskularisatsioon granulatsioonkoest läbitud veeni köndi ümber.

Lisaks vajab klassikaline operatsioon haigla tingimusi ja üld- või spinaalanesteesiat. Taastumine operatsioonist on pikk, mistõttu ilma haigusleheta enamasti patsiendid ei pääse.

Ülalkirjeldatud meetodit kasutatakse maailmas üha vähem. Nii näiteks on Ühendkuningriigis keelatud klassikalist avatud kirurgilist meetodit esmavalikuna kasutada (vt NICE ravijuhend). Oleme Estonian Vein Clinicus seisukohal, et 21. sajandil ei peaks ükski patsient minema klassikalisele operatsioonile.

Veenilaiendite ravi

Kaasaegne veenilaiendite operatsioon

Viimased kaks dekaadi on maailm liikunud mini-invasiivsete endovenoossete ravimeetodite suunas. Kasutusele on võetud vahendid, mis võimaldavad opereerida ilma üld- või spinaalanesteesiata, ei vaja nahalõikeid.

Veenikirurgiast on kujunenud nn walk-in-walk-out protseduur, kus patsient veedab raviasutuses vaid mõne tunni ning naaseb seejärel kohe omal jalal tavapäraste toimetuste juurde. Kuldseks standardiks on saanud ka operatsioonieelne patsiendi jalgade nö kaardistamine ultraheliga – uuring ilma milleta ei tohiks ükski patsient operatsioonilauale jõuda.

Sõltuvalt Duplex ultraheli uuringu leiust on võimalik valida vastavalt näidustustele ja patsiendi eelistustele ravimeetod.

Peamisteks meetoditeks on raadiofrekventsablatsioon (RFA), endovenoosne laserablatsioon (EVLA) ning liim (VenaSeal). Kergemate haigusvormide või täiendavate protseduuridena on võimalik kasutada miniflebektoomiat, skleroteraapiat või transdermaaset laserit.

Veenilaiendite ravi

Miks valida EVC?

Kasutame varikoosi raviks

kõiki uuemaid meetodeid

Meie arstid võtavad osa rahvusvahelistest koolitustest

ja hoiavad end kursis uusimate veeniravi suundadega maailmas

Meie koostööparneriks on Baltic Vein Clinic

Baltikumi veeniravi liider


  (Lisateave isikuandmete töötlemise kohta)

  blank

  Administraator

  Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.

  Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil 619 0022.

  Call Now Button