fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Skleroteraapia

Rohkem teadaBroneeri aeg

Mis on skleroteraapia?

Skleroteraapiat kasutatakse väiksemate varikoossete veenide sulgemiseks. Skleroteraapia on valikmeetodiks telangiektaasiate (nn ämblikveenide) ja retikulaarveenide (nn sinised veenid) sulgemiseks. Eriolukordades kasutatakse skleroteraapiat ka suuremate veenide sulgemiseks. Protseduuri käigus süstitakse suletavasse veeni sklerosanti ehk ravimit, mis kahjustab veeni sisekesta. Seejärel rakendatakse kompressioonravi tugisukkade näol kolmeks nädalaks. Skleroseeritud veen sulgub, sundides nii vere voolama läbi tervemaid veene. Ravitud veen sidekoestub ning aja jooksul kaob.

Kuidas skleroteraapiaks valmistuda?

Skleroteraapiale tulles on vaja kaasa võtta eelnevalt väljamõõdetud kompressioonsukad (näiteks Tursekesusest), mugavad riided ja jalanõud. Skleroteraapia eelselt on vajalik arsti konsultatsioon ja ultraheli uuring jalgadest tagamaks patsiendi sobivuse antud protseduuriks.

 

Kui kiiresti võib skleroteraapia järgselt oodata tulemusi?

Skleroteraapia järgselt ravitud veen kaob mõne nädalaga. Harvematel juhtudel võib selleks kuluda mõni kuu. Enamasti kaovad ämblikveenid kuue nädala möödudes protseduurist. Suuremad veenilaiendid võivad lõpliku efekti saavutamiseks vajada kuni nelja kuud. Veenilaiendid, mis ravile alluvad, üldiselt enam tagasi ei tule, kuid uusi veene võib siiski tekkida.

Pärast iga skleroteraapia seanssi hinnatakse saavutatud tulemust ning täiendavate protseduuride vajadust nelja kuni kuue nädala möödudes arsti vastuvõtul.

Ämblikveenid pärast skleroteraapiat

Skleroteraapia

Tähelepanu! Skleroteraapia ei ole liimi (Venaseal) analoog. Liimi (Venaseal) kasutamisel tõmbub veen koomale ja kleepub kokku. Efekt on peaaegu silmapilkne. Skleroteraapia aga mõjutab veresoone sisepinda keemiliselt, tekitab verevoolu ajutise peatumise. Skleroteraapiat kasutatakse pindmiste veenide ja peenikeste venoossete kapillaaride ehk nn ämblikveenide sulgemiseks. Erinevalt tõhusamatest endovenoossetest operatsioonimeetoditest, ei peeta skleroteraapiat magistraalveenide* ravimisel usaldusvääseks (magistraalveeni täielik sulgumine saavutatakse vaid 65–75% juhtudest).

*Vena saphena magna ja vena saphena parva

Ämblikveenidest vabanemine on lihtne!

Skleroteraapia Tallinnas. Illustreeriv video

Miks valida EVC?

Kasutame varikoosi raviks

kõiki uuemaid meetodeid

Meie arstid võtavad osa rahvusvahelistest koolitustest

ja hoiavad end kursis uusimate veeniravi suundadega maailmas

Meie koostööparneriks on Baltic Vein Clinic

Baltikumi veeniravi liider


  (Lisateave isikuandmete töötlemise kohta)

  blank

  Administraator

  Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.

  Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil 619 0022.

  Call Now Button