fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Miniflebektoomia

Varikoossete veenide eemaldamine väikeste aukude kaudu
Rohkem teadaBroneeri aeg

Mis on miniflebektoomia?

Miniflebektoomia tähendab väikeste 1 mm aukude (mini) kaudu varikoossete veenide (fleb) eemaldamist (ektoomia).  Miniflebektoomiat kasutatakse silmale nähtavate varikoossete kõrvalharude eemaldamiseks. Miniflebektoomia ei kõrvalda varikoosse veeni tekkepõhjust, mistõttu kasutatakse seda meetodit enamasti kombinatsioonis kas raadiosagedusablatsiooni või endovenoosse laserablatsiooniga.

Kuidas näeb välja miniflebektoomia protseduur?

Markeerimine

Püsti seistes on varikoossed veenid kergesti nähtavad naha tasapinnast väljavõlvuvate komudena. Pikali heites vajuvad veenikomud kokku. Seepärast on vajalik enne miniflebektoomiat eemaldamisele kuuluvad veenikomud markeerida. Nii on kirurgil hea ülevaade opereeritavast piirkonnast.

Anesteesia

Miniflebektoomia, nagu kõik teisedki kaasaegsed veenilaiendite raviprotseduurid, toimub kohaliku tuimestusega. See tähendab, et kirurg süstib opereeritavasse piirkonda ravimit (lokaalanesteetikumi), mis muudab protseduuri valutuks. Miniflebektoomia viiakse läbi enamasti viimases järgus, kui seda teiste meetoditega kombineeritakse.

Miniflebektoomia

Veenikomu kohale tehakse 1 mm lõige ning kasutades peenikese otsaga konksu (Varady), eemaldatakse haige veen. Puutetundlikkus protseduuri ajal osaliselt säilib, kuid valu miniflebektoomia ajal tunda ei tohiks.

Paranemine

Miniflebektoomia toimub 1 mm aukude kaudu, mida ei ole vaja protseduuri järgselt õmmelda. Haavale asetatakse steriilsed sidemed. Kuivõrd kogu protseduur toimub väga väikeste aukude kaudu, ei jää miniflebektoomiast inetuid arme. Pärast miniflebektoomiat saavad patsiendid vabalt kõndida ning naasta oma tavapäraste toimetuste juurde. Miniflebektoomia järgselt tuleb kanda kompressioonsukkasid.

MARKEERIMINE

Miniflebektoomia ei jäta inetuid arme

Miks valida EVC?

Kasutame varikoosi raviks

kõiki uuemaid meetodeid

Meie arstid võtavad osa rahvusvahelistest koolitustest

ja hoiavad end kursis uusimate veeniravi suundadega maailmas

Meie koostööparneriks on Baltic Vein Clinic

Baltikumi veeniravi liider


  (Lisateave isikuandmete töötlemise kohta)

  blank

  Administraator

  Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.

  Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil 619 0022.

  Call Now Button