fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online
Tulemas on suvi ning juba varsti saame käia lühikestes pükstes, seelikutes, kleitides. Selleks, et ükski ämblikveen või paistes jalad ei saaks meie välimust rikkuda, tuleb pöörduda fleboloogi poole ning alustada raviga juba märtsis.

Mis meetodeid kasutatakse veenilaienditest vabanemiseks?

Veenilaienditest vabanemiseks viivad arstid läbi klassikalisi operatsioone ning kasutavad ka väheinvasiivseid endovenoosseid ravimeetodeid. Erinevalt klassikalisest operatsioonist, nagu varikoosse veeni eemaldamine, väheinvasiivsete meetodite puhul:
• ei tehta nahalõikeid, seega peale operatsiooni ei jää nahale ka arme
• kasutatakse ainult kohalikku tuimestust – ei ole vaja üldanesteesiat ega seljasüsti
• taastumine on kiire ning oma tavapäraste tegevustega võib jätkata juba samal päeval

Kaasaegse veenikirurgia põhimõte on teostada ravi „walk-in-walk-out“ protseduurina, kus patsient veedab raviasutuses vaid mõne tunni ning naaseb seejärel kohe omal jalal tavapäraste toimetuste juurde. Kuldseks standardiks on saanud ka operatsioonieelne patsiendi jalgade kaardistamine ultraheliga – uuring ilma milleta ei tohiks ükski patsient operatsioonilauale jõuda.

Väheinvasiivsed ravimeetodid

Sõltuvalt ultraheliuuringu leiust on võimalik valida vastavalt näidustustele ja patsiendi eelistustele sobilik ravimeetod. Peamisteks meetoditeks on raadiofrekventsablatsioon (RFA), endovenoosne laserablatsioon (EVLA) ning liim (VenaSeal). Kergemate haigusvormide või täiendavate protseduuridena on võimalik kasutada miniflebektoomiat, skleroteraapiat või transdermaaset laserit.

R

VenaSeal protseduuri käigus punkteeritakse ultraheli kontrolli all suletav veen, millesse sisestatakse peenikene sond. Sondist viiakse puudulikku veeni korduvalt väga väikestes kogustes liimi, kuni veen on kogu ulatuses suletud. Protseduur on valutu ehk puudub vajadus anesteesiaks – tehakse vaid üks väike süst, et viia VenaSeal sond suletavasse veeni. VenaSeal protseduuri järgselt ei pea kandma tugisukkasid ning taastumisaeg on olematu.

R
Laserravi ehk endovenoosne laserablatsioon on standardmeetod puudulike veenitüvede sulgemiseks ning on olnud kasutusel juba üle 20 aasta. Laserravi korral viiakse suletava veeni sisse ülipeenikene lasersond, mille poolt tekitatud kuumusega puudulik veen suletakse. Laserravi tehakse samuti kohaliku tuimestusega ning protseduurijärgselt tuleb kanda paar nädalat tugisukka.
R
Raadiosagedusablatsiooni käigus suletakse puudulik veen raadiosageduse poolt tekitatud kõrge temperatuuriga. Protseduurijärgselt on vajalik jällegi kanda paar nädalat tugisukka.
Dr. Edgar Lipping Veeniravi kliinikust kommenteerib kaasaegseid endovenoosseid ravimeetodeid: “Kaasaegne veenilaiendite ravi ei jäta patsiendile protseduuridest arme, taastumine on kiire ning patsientide tagasiside võib kokku võtta sõnadega “Oleks ma teadnud, et see nii lihtne on, oleksin juba varem tulnud!””
blank
Call Now Button