fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online
Ženja Fokin, tuntud Eesti stilist ja telepersoon, on avalikkuse ees alati säranud oma vaimukuse ja erilise stiilitajuga. Ent nagu paljudel teistel, on ka tema eluteele sattunud terviseprobleeme, mis polnud küll esialgu nähtavad. Üks neist on varikoos – seisund, mis võib tunduda tavalise tervisemurena, kuid millel on omad tagajärjed ja väljakutsed.

Avastus ja algus

Varikoos, tuntud ka kui veenilaiendid, on seisund, kus veenid laienevad ja muutuvad käänuliseks. See võib põhjustada ebamugavust, valu ja isegi tõsisemaid terviseprobleeme juhul kui seda õigel ajal ei ravita. Ženja jaoks tuli diagnoos ootamatult, vaatamata sellele, et ta oli juba mitu aastat tundnud perioodilist valu jalgades ning märganud nahavärvi muutust teatud jalgade piirkondades.

“Olin harjunud olema pidevalt liikvel ja aktiivne. Kui märkasin oma jalgadel veidralt väljaulatuvaid veene ja tundsin aeg-ajalt valu, ei osanud ma kohe arvata, et tegemist võib olla millegi tõsisega,” meenutab Ženja.

Pärast arstivisiiti ja mitmeid uuringuid sai ta kinnituse – tal on varikoos. Esialgne šokk ja mure oma tervise pärast oli mõistetav, kuid Ženja ei lasknud end sellest heidutada. Peas vasardas ka: “Ma ei ole ju veel pensionieale lähedal – miks mul on sellised mured?” räägib Ženja.
blank

Teekond taastumiseni

Ženja otsustas oma terviseprobleemiga tõsiselt tegeleda. “Mõistsin, et pean oma keha kuulama ja andma talle seda, mida ta vajab,” selgitab Ženja.

Ta pöördus Estonian Vein Clinicusse, kuna tal oli mure – veenilaiend, mis oli muutunud justkui viinamarjakobara sarnaseks ning tegi tulitavalt valu. Konsultatsiooni ja ultraheliuuringu käigus selgus, et Ženja mure põhjuseks on veenilaiendid. Ženja otsustas viivitamatult: teeme operatsiooni! Täiendav eelis, nagu Ženja märgib, oli see, et kõik etapid saab läbida ühes kohas: alates esimesest konsultatsioonist ja raviplaani koostamisest kuni operatsiooni.

Miks oli see otsus Ženja jaoks nii lihtne?

blank
Eks ikka sellepärast, et Estonian Vein Clinicus kasutatakse ainult kaasaegseid veeniravi meetodeid. Laserravi ei nõua pikka taastumisperioodi ja mis on oluline – pärast operatsiooni saate koju minna oma jalgadel juba tunni aja pärast. “Eriti meeldis mulle, kui arst tegi konsultatsioonil kohe ultraheliuuringu, näitas probleemi selgelt välja ja selgitas, miks just minu puhul tehakse operatsioon laseriga.”
„Soovitan ravi mitte edasi lükata, sest tavapärase elurütmi katkestamine ei ole vajalik ja samuti puudub pikk taastumisperiood,“räägib Ženja.

Teadlikkus ning küsimustele vastused

Ženja otsustas oma probleemist rääkida, et tõsta teadlikkust varikoosi kohta ja julgustada teisi inimesi oma tervise eest hoolitsema. “Alles Veeniravi kliinikusse konsultatsiooni tulles sain päris arstilt vastuseid ning kaasaegse tehnoloogiaga abi. Näiteks ei teadnud ma, et noorim patsient on olnud 10-aastane ning et sotsiaalmeedias lainetav “tervise trend” saunast
– külma vette ei tee kasu, vaid hoopis kahju.” – rõhutab Ženja.

Ženja jagas oma teekonda sotsiaalmeedias ja intervjuudes, mis pälvis palju positiivset tagasisidet ja tuge. Selgus, et paljud inimesed maadlevad sama murega. “Loodan, et saavad innustust leida ja tegeleda oma murega” räägib ta.

Uus algus

Täna tunneb Ženja end tugevamana kui kunagi varem. Ta on taastunud ja leidnud uue tasakaalu oma elus. “See kogemus on õpetanud mulle palju kannatlikkust ja enesehoolitsust,” ütleb ta.

Ženja Fokin on elav tõestus sellest, et isegi terviseprobleemid võivad viia positiivsete muutusteni. Tema lugu inspireerib ja tuletab meelde, kui oluline on oma tervise eest hoolitseda ning mitte lasta end heidutada takistustest, mis eluteele satuvad.
blank
Call Now Button