fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online
Peen kapillaarvõrgustik asub peaaegu naha pinnal ja kui see jalgadel läbi naha kumab, ei ole tegemist sugugi vaid kosmeetilise defektiga. Sellist olukorda ignoreerides võite palju tõsisema veenihaiguse sümptomid maha magada.
Kapillaarlaiendid ilmuvad väikeste siniste laienenud veresoonte kujul.

Teleangiektaasiad ehk ämblikuvõrgusarnased veresooned (ämblikneevused) on väikesed (alla 1,0 mm läbimõõduga) sinist või punast värvi laienenud veresooned, mis ei ulatu nahapinnast kõrgemale.

Tavaliselt on nende tekkepõhjuseks venoosne hüpertensioon (vererõhu tõus veenides) koos kapillaaride laienemisega.

Teleangiektaasia ilmumine võib mõnikord tähendada muutust süvaveenide süsteemis. Kuid enamasti on nad vaid kosmeetiliseks defektiks.

Retikulaarsed veenid on keskmise suurusega (1–3 mm läbimõõduga) nahaalused veenid, mis võivad veenirõhu tõusu tõttu muutuda nähtavaks ning olla sinikjashalli värvi. Selline kapillaaride ja peenikeste veenide laienemine ei ole ohtlik, kuid sarnaselt teleangiektaasiatega tekitavad nad visuaalse defekti: sinised laienenud võrkjad veresooned, mille läbimõõt on teleangiektaasiatest veidi suurem, on kosmeetiliselt inetud. Retikulaarsed veenid tekivad enamasti naistel ja suurenevad aja jooksul. Analoogselt teleangiektaasiatega peetakse neid pahatihti verevalumiks.

“Kui veresoonte võrgustik nähtavale ilmub, poleks paha külastada Eesti Veenikliiniku arsti, sest selline veresoonte probleem võib olla esimene märk tekkivatest veenilaienditest.”

blank

Selleks et visuaalset väljanägemist parandada ning esteetiline tulemus saavutada, kasutatakse erinevaid meetodeid.

Kui veeni diagnostika käigus (ultraheli uuringuga) selgus, et veenitüved on terved (s.o. pole klapi puudulikkust) ja kahjustunud on vaid veenide külgmised harud, või kui kapillaarvõrgustik on ainult iluviga ja häirib silma, siis selle saab skleroteraapia abil paarikümne minutiga korda teha.

Viimase viie aasta jooksul on nimetatud meetodit tublisti edasi arendatud ning Eesti Veenikliinikus (Estonian Vein Clinic, www.evc.ee) kasutatakse sellistel protseduuridel vahtsklerosanti.

Erinevalt laialtlevinud tavalisest vedelikskleroteraapiast täidab vaht veresooned täielikult ning puutub tsirkulaarselt kokku kõikide veresoonte seintega, tänu sellele on protseduur efektiivsem ja tulemus püsivam. Niimoodi on võimalik tulemust märkimisväärselt parandada, sest vedela toimeaine kasutamise järel tekib aasta jooksul retsidiive umbes 20% juhtudest, vahu korral kõigest 10%.

Vahtskleroteraapia käigus viiakse medikament ülipeene nõelaga veresoonde ning selle toimel veresoon armistub ja muutub aja jooksul nähtamatuks. Kahe kuni nelja nädala jooksul pärast skleroteraapiat tuleb kanda spetsiaalseid tugisukki.

Likvideeritud peenikesed veresooned ei ilmu enam tõepoolest kunagi tagasi, kuid vanemaks saades võivad inimesel tekkida uue veenilaiendite (kapillaaride) regioonid.

Nüüd ka laserravist kapillaarsete veenide ravist – samaväärset tulemust võib saavutada ka uute tehniliste seadmetega, näiteks neodüümlaseriga Fotona Dynamis. Laser reguleeritakse protseduuri käigus igale patsiendile individuaalselt sobivaks, sõltuvalt tema nahatüübist ja veenilaiendite/kapilaaride võrgustiku suurusest. Laseriga saab edukalt likvideerida (sulgeda) vaskulaarseid moodustisi (soontähekesi, angioome) kehal ning ämblikneevuseid ja pindmisi laienenud jalaveene suurusega kuni 2 mm.

Fotona Dynamis mõjutab ainult veresooni, ümbritsevaid kudesid ta ei kahjusta. Protseduur ise on valutu ja ohutu.

Lisaks soovime mainida, et peale laseri raviproteduuri pole vajalik kanda spetsiaalseid ravisukkasid.

blank
Call Now Button