fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Veenilaiendite diagnostika

Arsti konsultatsioon ja ultraheli diagnostika 30 min
– põhjalik ultraheli uuring,
– probleemide väljaselgitamine,
– individuaalse raviplaani koostamine,
– arst, kes viib läbi konsultatsiooni ja diagnostika, teostab ka hiljem raviprotseduuri.
Rohkem teadaBroneeri aeg

EVC see on

kirurgi

aastat edukat veeniravi

operatsiooni aastas

Veenilaiendid võivad põhjustada jalgades väga erinevaid kaebusi – raskustunne ja tursed pärast pikemat seismist, valu, sügelus, kihelus, krambid. Varikoos ei pruugi alati avalduda silmale nähtavate muutustena – pindmine veenisüsteem võib olla puudulik ka ilma veenikomudeta. Seepärast ei piisa varikoosi käsitlemisel kindlasti pelgalt jalgade arstile näitamisest, vaja on täpsemat uurimist.

Veenilaiendite diagnoosimisel on vastavalt viimastele ravijuhenditele, nagu näiteks NICE ravijuhend, kuldseks standardiks Duplex ultraheliuuring.

See tähendab, et diagnoosi püstitamisel luuakse haiguse ulatusest ülevaade kasutades selleks ultraheli. Ultraheli on tervisele ohutu ning selle käigus ei kasutata nõelu-kanüüle ega ioniseerivat kiirgust, nagu röntgenuuringutel. Sisuliselt on tegu sarnase uuringuga, mida kasutatakse näiteks raseduse jälgimiseks, kus ultraheli anduriga loodet ema kõhus vaadatakse.

Veenilaiendite ravi algab täpsest diagnoosist ja vajalikest uuringutest
Uuringu käigus mõõdetakse ära peamiste pindmiste veenide, vena saphena magna, vena saphena parva, vajadusel ka näiteks vena saphena accessoria, diameetrid. Hinnatakse vere tagasivoolu ja selle kestvust veenides. Lisaks kaardistatakse ära puudulikud perforandid – ühendusveenid süvaveeni- ja pindmise veenisüsteemi vahel.

Kontrollitakse ära süvaveenid ning veendutakse, et kusagil trombe poleks. Varikoosi korral võimaldab ultraheliuuring anda täpse ülevaate, kust ja mis põhjusel veenilaiendid on tekkinud, milline veen on puudulik.

Ultraheliuuring on valutu protseduur ja kestab orienteeruvalt 15-20 minutit. Uuringu ajal seisab patsient püsti selleks ettenähtud alusel. Arst kannab patsiendi jalale veidi spetsiaalset geeli, mis võimaldab ultrahelilainetel tekitada kujutise uuritavast piirkonnast.

Veenide funktsiooni hindamiseks on arstil vajalik aeg-ajalt säärelihaseid kergelt pigistada või palutakse patsiendil veidi ponnestada (Valsalva manööver). Uuring hõlmab mõlemat jalga, eest- ja tagantpoolt, varvastest kubemeni.

Uuringu lõpuks valmib nö kaart, mis on teejuhiks veenilaiendite ravi planeerimisel. Patsiendile koostatakse seejärel personaalne raviplaan vastavalt uuringu tulemustele ning patsiendi eripäradele, võttes arvesse ka patsiendi isiklikke eelistusi.

Miks valida EVC?

Kasutame varikoosi raviks

kõiki uuemaid meetodeid

Meie arstid võtavad osa rahvusvahelistest koolitustest

ja hoiavad end kursis uusimate veeniravi suundadega maailmas

Meie koostööparneriks on Baltic Vein Clinic

Baltikumi veeniravi liider


    (Lisateave isikuandmete töötlemise kohta)

    Administraator

    Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.

    Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil 619 0022.

    Call Now Button