fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Kaasaegsed lahendused veenilaiendite raviks: sportlane Kaido Leesmann jagab oma kogemust

Veenilaiendid on paljudele tuntud probleem, mille suhtes sageli silma kinni pigistatakse – eriti aktiivse eluviisiga inimestel. Nii juhtus ka tuntud Eesti sportlase ja treeneri Kaido Leesmanniga, kes 31-aastase sportlaskarjääri jooksul ei pööranud algselt tähelepanu veenilaienditele. „Kui oled tippsportlane, sa ei pane tähele, kui mõni veen välja paistab – vastupidi, see on märk, et teed kõva trenni,“ naerab Kaido, meenutades oma esimest kokkupuudet selle tervisemurega.

Veenilaiendite probleem sportlaste hulgas

Veenilaiendid ei pruugi aktiivselt treenivate inimeste igapäevaelu oluliselt segada, vähemalt mitte kohe. Kaido tunnistab, et tema jaoks ei olnud veenilaiendid pikka aega probleem, mis elukvaliteeti oluliselt mõjutaks. „Spartalased lepivad ja harjuvad valudega või ebamugavustega, ja ma olin harjunud nendega elama,“ nendib ta. Kuid pärast süvenemist teemasse hakkas Kaido mõistma, et olukord võib olla ohtlik ja pikaajaliste tervisemõjude vältimiseks on vaja midagi ette võtta.

„Kui sa natuke loed selle kohta ja natuke süvened, siis sa saad aru, et see on tegelikult väga ohtlik niimoodi elada – põhimõtteliselt elad püsivalt valuvaigistite peal,“ selgitab Leesmann. Lisaks ütles üks õpilastest, et Kaido jalgadele on tekkinud märgatavalt palju komusid. See oli signaal, et oli aeg midagi ette võtta.

Kaasaegsed ravimeetodid – kiire ja efektiivne lahendus

Paljud inimesed lükkavad veenilaiendite ravi edasi, kartes pikka taastumisaega või keerulist operatsiooni. Kaido Leesmann sattus samasse lõksu. „Mul oli tihe graafik ja ma ei saanud endale lubada pikka töölt eemalolekut, nii et lükkasin ka uuringu edasi,“ tunnistab ta. Kuid õigel ajal jõudis temani teadmine, et tänapäeval on veenilaiendite ravi muutunud oluliselt lihtsamaks.
blank
„Ma sain infot, et veenilaiendite ravi on tänapäeval nii-öelda walk-in-walk-out protseduur,“ räägib Kaido. „See tähendab, et patsient tuleb raviasutusse omal jalal, veedab seal maksimaalselt kaks-kolm tundi ja lahkub sealt kohe pärast protseduuri, samuti omal jalal.“

Kaido leidis lahenduse Estonian Vein Clinicust, kus talle tehti protseduur, mis ei katkestanud tema aktiivset elustiili. „Kui operatsioon lõppes ja ma uksest välja läksin, naasin kohe aktiivsesse ellu. Ma jälgisin koormusi, et liiga ei teeks, ning kandsin kaks nädalat tugisukki, mis toetasid taastumisprotsessi,“ kirjeldab Kaido oma taastumist. „Mingisuguseid komplikatsioone, valusid või uneta öid mul ei olnud. Kõik läks väga kiiresti ja hästi.“

Miks ei tasu ravi edasi lükata?

Kaido kogemus tõestab, et veenilaiendite ravi ei ole keeruline ega aegavõttev protsess. Vastupidi – see võib elukvaliteeti oluliselt parandada ilma, et peaks pikaks ajaks oma igapäevaseid tegevusi katkestama. „Ärge viivitage raviga, see mõjutab teie elukvaliteeti!“ julgustab Kaido teisi, kes sarnaselt temale võivad veenilaiendite probleemi ignoreerida.

Kaasaegsed ravimeetodid on kiiremad ja vähem koormavad kui kunagi varem. Walk-in-walk-out protseduurid võimaldavad patsientidel kiiresti tagasi pöörduda oma igapäevase elu juurde, ilma et oleks vaja pikaajalist taastumist. Kui märkad oma kehal veenilaiendeid või tunned nende mõju, siis tasub kindlasti arstiga konsulteerida – sest lahendus on lihtsam, kui sa arvad.

Call Now Button